Begin de zondag met klassiek

Klassieke muziek voor op je zondagochtend (herhaling op woensdagavond).


Het programma met klassieke muziek.

Afbeeldingsresultaten voor het gelders orkest

Dit programma wordt uitgezonden op zondagochtend van 7 tot 9 uur en wordt samengesteld en gepresenteerd door Paul Ekelschot. Voor de techniek zorgt William Giebels. Het begint in principe met een ouverture en eindigt met een deel uit een mis. Dit als opmaat naar de uitzending die om 9 uur begint. Daartussen bekende en onbekende muziek door de gehele westerse muziekgeschiedenis, werken die goed in het gehoor liggen om op een rustige manier aan de zondag te beginnen. De uitzending wordt herhaald op woensdagavond van 10 tot 12 uur. En zoals elk programma van Omroep Berg en Dal, is het daarna ook nog vier weken te beluisteren via “uitzending gemist”.

De speellijst voor zondag 16 juni en woensdag 19 juni

  1. Gaetano Donizetti: Prélude 1ste acte “La Favorite”
  2. Luigi Boccherini: Celloconcert no. 2 in D groot; 3de deel Allegro
  3. Johann Christian Fischer: Hoboconcert no. 2 in Es groot
  4. Gaetano Donizetti: Symfonie voor blaasinstrumenten in g klein
  5. Johann Baptist Cramer: Pianoconcertno. 7 in E groot; 2de en 3de deel, Larghetto en Rond vivo
  6. Georg Friedrich Händel: Uit”de opera Rinaldo; aria “Venti, turbini, prestate”
  7. Ignacy Feliks Dobrzyński: Symfonie no. 2
  8. Johann Stamitz: Fluitconcert in G groot; 2de deel, Adagio
  9. Bernhard Henrik Crusell: Klarinetconcert no. 1; 1ste deel Allegro
  10. Johannes Brahms: Vioolconcert; 2de deel: Adagio
  11. Carl Ditters von Dittersdorf: Sinfonia no. 2; 1ste deel, Adagio non molto-Allegro
  12. Charles Gounod: Kyrië uit Messe brève No. 5

De speellijst voor zondag 9 juni en woensdag 12 juni
  1. Carl Maria von Weber: Ouverture “Euryante”
  2. Luigi Boccherini: Quintet No.1 in F groot; 3de deel, Grazioso
  3. Ignacy Feliks Dobrzyński: Pianoconcert in As groot; 2de deel, Andante espressivo
  4. Antonio Lotti: Concert voor hobo in A groot; 3de deel: Allegro
  5. Franz Liszt: Hongaarse rapsodie no 2.
  6. Pjotr Iljitsj Tsjaikovski: Vioolconcert
  7. Wolfgang Amadeus Mozart: aria "Non più andrai, farfallone amoroso" uit “Le nozze di figaro”
  8. Pjotr Iljitsj Tsjaikovski: Uit “The seasons”; “June”
  9. Josef Mysliveček: Concert voor fluit in D groot; 2de deel, Andante mezza voce
  10. Johann Georg Albrechtsberger: Concertino in Es groot voor trompet en strijkers
  11. Gregoriaans: Veni Creator Spiritus

De speellijst van zondag 2 juni en woensdag 5 juni

  1. Friedrich Ernst Fesca: Concertouverture in D groot opus 41
  2. Jean-Baptiste Cardon: Trio voor harp, viool en altviool; 2de deel Rondo, non troppo presto
  3. François Devienne: Trio voor fluit, klarinet en fagot opus 61; 2de deel Rondo Allegro
  4. Antonio Vivaldi: Vioolconcert in b klein RV 389
  5. Joseph Haydn: Strijkkwartet in f klein opus 20 no 5; 3de deel Adagio
  6. Joseph Riepel: Trompetconcert in D groot
  7. Karl Davidov: Ballade opus 25 voor cello en orkest
  8. Friedrich Ernst Fesca: Symfonie no 3 opus 13 in D groot
  9. Giovanni Paisiello: Pianoconcert no 4 in g klein; 2de deel Largo
  10. Wolfgang Amadeus Mozart: Serenade voor blazers K361; 3de deel Adagio
  11. Camille Saint-Saëns: Suite in D groot opus 49; 5de deel Finale
  12. Felix Mendelssohn: Rondo “Capriccioso” in e klein voor piano
  13. Dmitri Shostakovich: 9de symfonie; 4de deel Largo
  14. Francesco Antonio Rosetti: Requiem voor Mozart; Benedictus

De speellijst van zondag 26 mei en woensdag 29 mei

  1. Eduard Franck: Concertouverture opus 12
  2. Theodor van Schacht: Concerto in B-Flat Major voor 3 klarinetten; 3de deel, Rondo Allegro
  3. Friedrich Ernst Fesca: Fluit Quartet No. 2 in G groot, Op. 38; 4de deel, Finale Allegro
  4. Conrad Breunig: Sinfonia G-Dur
  5. Ignacy Jan Paderewski: Piano Concerto, Op. 17; 2de deel, Romanza Andante
  6. Wolfgang Amadeus Mozart: Regina Coeli, KV 276
  7. Michael Haydn: Concert in C groot voor orgel en altviool
  8. Giovanni Bottesini: Gran duo concertante voor viool en contrabas
  9. Luigi Boccherini: Cello Concerto No.7 in G major, G 480; 1ste deel, Allegro
  10. Wolfgang Amadeus Mozart: Uit “Die Zauberflöte” Duet “Bei Männern, welche Liebe fühlen”
  11. Joseph Haydn: Symfonie No. 94 in G Major; 2de deel, Andante
  12. Ferdinand Schubert: Requiem, Opus 9; Sanctus en Benedictus

De speellijst van zondag 19 mei en woensdag 22 mei

  1. Felix Mendelssohn: Ouverture “Die Hebriden”
  2. Frigyes Hidas: Hoboconcert; 3de deel
  3. Johann Beer: Concerto à 4 für Posthorn, Jagdhorn, Violinen und Basso Continuo B-Dur
  4. Giovanni Battista Pergolesi: Concerto for Violin, Strings & Continuo in Bes groot
  5. Georg Friedrich Händel: Uit Giulio Cesare de aria “Si, spieta, il tuo rigore”
  6. Gustav Mahler: 1ste Symfonie; 3de deel
  7. Ludwig van Beethoven: 4de Pianoconcert
  8. Franz Lehar: Uit “Der Zarewitsch” het duet “Warum hat jeder Frühling, ach, nur einen Mai”
  9. Dmitri Shostakovich: 9de symfonie; 3de deel Allegro
  10. Bernhard Henrik Crusell: Concertante in Bes groot voor klarinet, hoorn en fagot; 2de deel Andante sostenuto
  11. Wolfgang Amadeus Mozart: Gloria uit deCredo Missa in C groot

De speellijst voor zondag 12 mei en woensdag 15 mei
  1. Robert Schumann: Ouverture “Genoveva”
  2. Ignace Jan Paderewski: Nocturne
  3. Michael Haydn: Turkse mars
  4. Giuseppe Verdi: Strijkkwaret in e klein; 1ste deel, Allegro
  5. Ferdinand Davis: Concertino voor fagot en orkest opus 12
  6. Carl Philipp Emanuel Bach: Concerto voor cello en strijkers no. 2 in Bes groot; 3de deel, Allegro assai
  7. Sigismund Ritter von Neukomm: Quintet in Bes groot; 2de deel, Menuetto-Trio
  8. Georg Abraham Schneider: Sinfonia concertante in D groot voor viool, altviool en orkest
  9. Anna Amalia von Braunsweig Wolfenbüttel: Entr’acte uit “Erwin und Elmire”
  10. Anna Amalia von Preuszen: Sonate voor hobo en orgel
  11. Frederik II von Preuszen: Sonate in e klein voor fluit en basso continuo
  12. Franz Schubert: Rondo in A groot voor piano 4-handig
  13. Franz Schubert: Kyrië uit Mis nr. 6